У Кропивницькому фермери закликали зупинити рейдерство – ЗНАМ'ЯНКА СЬОГОДНІ

У Кропивницькому фермери закликали зупинити рейдерство

Кілька сотень фермерів влаштували сьогодні протест під стінами обласної адміністранції в Кропивницькому. Люди вимагали зупинити рейдерські захоплення. На центральну площу міста вони з’їхалися з усієї області. Останньою краплею для аграріїв стала спроба захоплення фермерського господарства в селі Бережинка, яка напередодні закінчилася стріляниною.

Повідомляє сайт ЄЛІСАВЕТ з посиланням на МАЙДАН.

Центр Кропивницького, десята ранку. Фермери збираються на заплановану акцію протесту. Утім, поліція просить людей звільнити площу, мовляв, надійшов дзвінок про замінування. Ті – обурюються.
За п’ятнадцять хвилин – поліцейські залишають площу: інфомація про замінування – не підтвердилася. Кілька сотень фермерів, які з’їхалися з десяти районів області, знову збираються на пікет. Вони обурені останніми подіями в Бережинці.
Нагадаємо, два дні тому протистояння між старим і новим власниками фермерського господарства – закінчилися стріляниною з мисливських помпових рушниць. Троє поранених, шістьох – затримали. Поліція з’ясовує, хто стріляв.
“Люди які хлібороби по житті вони відчувають себе в чомусь заручниками ситуації. Я не скажу яка правота там чи там, але рейдерські захоплення це вже в нас стандарт”, – говорить Олексій Цокалов, фермер з Бобринецького району.
Повернути повноваження вирішення земельних питань органам місцевого самоврядування, звільнити правоохоронців та чиновників, під прикриттям яких проходять рейдерські захоплення, позбавити ліцензії охоронні фірми, які беруть участь у захватах. Ці та інші вимоги сьогодні під час мітингу – озвучили фермери.
“На сьогодні кожен нотаріус має доступ до державного реєстру, яке право він має вносити в установчі документи без власника? це все співучасники цього злочину, не несуть ніякої відповідальності”, – говорить Віктор Квашук, фермер з Гайворонського району.
Свої вимоги фермери виклали в резолюції. Її спробували вручити особисто губернатору області – Сергієві Кузьменку. Проте до облдержадміністрації активістів пускають не одразу.
Згодом двері таки відчиняють. Губернатора на місці немає, резолюцію передають секретареві. Фермери попереджають: якщо рейдерські захоплення в області – не припиняться, організують всеукраїнську акцію протесту.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*