Гучними гуляннями відзначили Івана Купала на Олександрівщині – ЗНАМ'ЯНКА СЬОГОДНІ

Гучними гуляннями відзначили Івана Купала на Олександрівщині

Одне з наймістичніших і найпопулярніших слов’янських  свят – Іван Купала відзначають в ніч з 6 на 7 липня.  Воно здавна вважається святом молоді і кохання, у цей день  дівчата плетуть вінки, хлопці стрибають через вогнище та шукають цвіт папороті.

Повідомляє сайт Олександрівка Сьогодні з посиланням на Олександрівську РДА.

Купальське свято має давнє і цікаве коріння. Магічне та колоритне язичницьке Купало або Купайло святкували 23–24 червня – у день літнього сонцестояння, коли ніч була вдвічі коротша за день.

Після прийняття християнства та “нашарування” вірувань українці почали відзначати народне свято з новою назвою “Івана Купала” за юліанським календарем, а за вживаним нині григоріанським воно зсунулося у ніч з 6 на 7 липня.

Вже традиційно в ніч на Івана Купала в селі Бовтишка люди на повну відзначали найколоритніше дохристиянське свято літнього сонячного циклу. Всіх присутніх зі святом привітали голова районної державної адміністрації Ольга Борота, голова районної ради Григорій Гончаренко, представник депутата Верховної Ради Олеся Довгого — Бондаренко Катерина Григорівна та Бовтиський сільський голова Василь Скляренко.

Учасники фольклорних колективів «Вербиченька» (с.Бовтишка), «Зелений бір» (с.Бірки), хореографічний колектив “Індиго” Голиківського СБК, Аліна Плетньова Івангородський СБК, тріо “Імпреза”, вокальне тріо та солісти Олександрівського НВК, аматори Родниківського СБК, ансамбль сопілкарів “Дударик” Єлизаветградківського НВК, вокальний ансамбль “Забава” Букварського СБК та Солісти Веселівського СК подарували всім веселі пісні, запальну музику та дотепні жарти.

Тімофєєва Надія Юхимівна презентувала свою вишивку,  яка стала гарним доповненням свята.

Ігри, танці та смачна каша вабили цікавих глядачі до пізнього вечора.

Джерело: Олександрівка Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*