Година жалоби в Олександрівці – ЗНАМ'ЯНКА СЬОГОДНІ

Година жалоби в Олександрівці

Священним обов’язком кожного громадянина будь-якої держави є збереження пам’яті про минуле свого народу. Саме тому нам, сьогоднішнім українцям, так важливо привернути увагу нашого суспільства до трагічних подій історії України.

День пам’яті жертв політичних репресій в Україні встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щороку відзначається у третю неділю травня. Цю пам’ятну дату встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості.

З метою належного відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій працівники Олександрівської районної бібліотеки для дорослих організували книжково-ілюстративну виставку-пам’ять “Трагедія незнищенної волі”. На цій експозиції представлені книжкові видання із фондів книгозбірні, а також документи та фотографії 1916 – 1988 років, що розповідають про  історію однієї долі – репресованого земляка Нестора Черкаса.

Поавідомляє сайт ОЛЕКСАНДРІВКА СЬОГОДНІ  посилаючись на сайт Олександрівської районної ради.

Районна книгозбірня провела годину жалоби і пам’яті “У жорнах репресій”. У заході прийняли участь голова райдержадміністрації Ольга Борота, Голова районної ради Григорій Гончаренко, працівники установ та організацій, громадськість селища. Присутні вшанували пам’ять всіх, хто загинув від злодіянь тоталітарного режиму.

Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено “ворогами народу”, страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.  Саме таким і був наш земляк Нестір Олексійович Черкас, якого було репресовано 12 березня 1938 року. Присутні мали можливість почути схвильовану розповідь про його нелегку долю від онуки Світлани Роздобудько.

Схвилювала учасників заходу пісня “Батькова сорочка” у виконанні Юрія Скорця.

Після закінчення заходу присутні поклали квіти до пам’ятника Землякам – жертвам Голодомору.

Ми схиляємо голови на знак пам’яті про всіх тих, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму. Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Джерело: ОЛЕКСАНДРІВКА СЬОГОДНІ

Leave a comment

Your email address will not be published.


*